Посетите Писек - город в Южной Чехии (по-русски) Látogasson el Písekbe, Dél-Csehország egyik legszebb városába (Magyar) Apmeklējiet Pīseku – pilsētu Dienvidčehijā (Latvian) Visitez Písek - ville de Bohême du sud (français) Vizitu Písek DeutschEnglish
Menu

Písek a Písecko - informační systém cestovního ruchu

Mirotické setkání loutek a hudby 8.-9.8.

Mirotické setkání loutek a hudby 8.-9.8.

Vloženo: 29.07.2014

Pokud máte rádi klasické i moderní pohádky (a kdo by je neměl rád), veselou hudbu a čas 8. a 9.srpna, přijeďte se podívat do jihočeských Mirotic u Písku na ostrov u Dolejšího mlýna. Koná se zde divadelní a hudební festival “Mirotické setkání loutek a hudby”. Letos již pojedenácté!

Další informace >
Nejkrásnější kůň České republiky bude vyhlášen v Písku 23.8.

Nejkrásnější kůň České republiky bude vyhlášen v Písku 23.8.

Vloženo: 29.07.2014

Poprvé v historii internetové ankety Nejkrásnější kůň České republiky bude její vítěz vyhlášen a představen v Písku. Místem konání prestižní akce se stane areál Zemského hřebčince v sobotu 23. srpna. Odborná i společenská úroveň programu tradičního Chovatelského dne tím určitě jen získá.

Další informace >
Včely letěly krásně

Včely letěly krásně

Vloženo: 30.06.2014

České dráhy a Museum Fotoateliér Seidel přivezou do Písku (vlak. nádraží) ve dnech 1.8. – 4.8. putovní výstavu „Včely letěly krásně“. Výstava v těchto dnech otevřena od 10:00 do 16:00 hodin. Těšit se můžete na výstavu historických fotografií, nejenom z období 1. svět. války, na promítání filmů se „Seidelovskou tématikou“ i na animovaný film „Písek: obrázky z města nad Otavou“. Pro děti jsou v Kinematovlaku připraveny známé Večerníčky a mohou si pohrát i v oblíbeném Vláčku Hráčku.

Další informace >
Rýžování zlata v Kestřanech

Rýžování zlata v Kestřanech

Vloženo: 11.07.2014

1.-2.8.2014 Tradiční setkání (letos již 22. ročník) rýžovníků v mezinárodním zastoupení a soutěž o nejvíce vyrýžovaných zlatinek, které se vedle profesionálů může v soutěži pro amatéry zúčastnit každý. V sobotu od rána pestrý program pro děti i dospělé v podobě vystoupení hudebních, tanečních a divadelních skupin, ukázky tradičních řemesel, rýžovnické školy pro malé i velké. Vše se koná v Kestřanech přímo na břehu řeky Otavy. Pořádá Obec Kestřany a Český klub zlatokopů ve spolupráci s Pivovarem Protivín.

Další informace >
20. Mezinárodní folklorní festival Písek

20. Mezinárodní folklorní festival Písek

Vloženo: 23.06.2014

13. - 17.8. 2014 Přehlídka českých, moravských, slezských a zahraničních folklorních souborů v Palackého sadech. Za účasti souborů z Mexika, Tchaj-wanu a dalších. Hlavní sobotní den se staročeskými řemeslnými trhy.

Další informace >
RYTÍŘSKÝ TURNAJ

RYTÍŘSKÝ TURNAJ

Vloženo: 7.07.2014

V sobotu 16.8. ve Středověké krčmě v Písku zažijete rytířský turnaj v podání slavné skupiny Štvanci. Krásní a bujní koně, slavní rytíři v plátovaných zbrojích, vlající vlajky, nelítostné souboje. Turnaj začíná ve 14 hodin.

Další informace >
Navštivte písecká pietní místa

Navštivte písecká pietní místa

Vloženo: 9.07.2014

Místa odpočinku slavných, připomínka hrdinských činů i života obyčejných lidí - to jsou písecká pietní místa. V samém centru města navštivte park u kostela Nejsvětější Trojice se zachovalými náhrobky slavných postav písecké historie. Možné je též navštívit Židovský hřbitov a Vojenský hřbitov na okraji města. Klíče jsou k zapůjčení v Turistickém centru ve Sladovně.

Další informace >
LESem ve Sladovně nově s lektorem

LESem ve Sladovně nově s lektorem

Vloženo: 26.05.2014

Sladovna připravila pro návštěvníky nový systém prohlídek. Umožní návštěvníkům plně prožít novou unikátní výstavu LES- PŘÍBĚHY PĚTI STROMŮ. Výstavu si projdete vždy s lektorem, každý den mimo pondělí je připraveno 12 časů prohlídek.

Další informace >
NOVINKA 2014: CESTA BOLESTNÝCH KAMENŮ

NOVINKA 2014: CESTA BOLESTNÝCH KAMENŮ

Vloženo: 30.04.2014

Vydejte se na cestu za nadějí do Píseckých hor. V dubnu byl otevřen pod záštitou Marty Kubišové a Tomáše Halíka unikátní projekt Bolestné kameny. Cílem projektu je pojmenovat a uchopit bolesti moderního člověka, a nabídnout cestu, která u každého z nás může vést k naději.

Další informace >
Dotazník spokojenosti 2014

Dotazník spokojenosti 2014

Vloženo: 14.02.2014

Vážení návštěvníci, budeme velmi rádi, pokud věnujete pár minut svého času vyplnění našeho online dotazníku spokojenosti. Zajímají nás Vaše postřehy a spokojenost s návštěvou města Písku.

Další informace >
RSS kanál
Mapy Písku a okolí, doprava
Doporučujeme
Stáhněte si
Vyhledávání
Rezervace
Pravidelné prohlídky stájí Zemského hřebčince Písek, s.p.: duben - říjen 2014, vždy v pondělí, středu, pátek, neděle od 13 hod. Neděle a svátky pouze na objednání na tel. +420 382 214 121.

Pravidelné prohlídky stájí Zemského hřebčince Písek
duben - říjen 2014, vždy v pondělí, středu, pátek, neděle od 13 hod. Neděle a svátky pouze na objednání na tel. +420 382 214 121

Publicita EU

Tato akce je spolufinancována Evropskou unií a Jihočeským krajem v rámci Společného regionálního operačního programu - grantové schéma 4.1.2. na podporu regionálních a místních služeb cestovního ruchu v Jihočeském kraji pro veřejné subjekty.