Посетите Писек - город в Южной Чехии (по-русски) Látogasson el Písekbe, Dél-Csehország egyik legszebb városába (Magyar) Apmeklējiet Pīseku – pilsētu Dienvidčehijā (Latvian) Visitez Písek - ville de Bohême du sud (français) Vizitu Písek DeutschEnglish
Menu

Písek a Písecko - informační systém cestovního ruchu

Cyklistický závod dětí a mládeže GALAXY CYKLOŠVEC JF AUTOCENTRUM ECOMODULA

Cyklistický závod dětí a mládeže GALAXY CYKLOŠVEC JF AUTOCENTRUM ECOMODULA

Vloženo: 17.09.2014

Společnost pro dobré soužití a Spartak Písek GALAXY CYKLOŠVEC spolu s Nadací Jihočeské cyklostezky a Destinačním managementem Písecko pořádá cyklistický závod pod záštitou senátora Miroslava Krejči v neděli 5. října 2014 v 13.30 h v areálu CykloŠvec U Hřebčince a JF Autocentrum FIAT. Účastnit se mohou děti a mládež v kategoriích dle věku od 2 do 15 let na kolech, odrážedlech, kolech s balančními kolečky a na koloběžkách. Čekají na Vás medaile, diplomy, hodnotné věcné ceny od partnerů závodu a sladké překvapení. Akce se koná v rámci Oficiálního ukončení cyklistické sezony v Jihočeském kraji.

Další informace >
Měsíc věží a rozhleden

Měsíc věží a rozhleden

Vloženo: 15.09.2014

Společně s Mgr. Marcelem Goetzem z Pohádkového království jsme se již po třetí zapojili do projektu Měsíc věží a rozhleden. Projekt bude odstartován 28. 9. 2014 a potrvá do 28. 10. 2014. Vystoupáte-li v těchto dnech na věž děkanského kostela Narození Panny Marie se zakoupeným „čtyřpohledem“, obdržíte na pohled razítko a získáte drobný suvenýr jako památku na tento výstup. Kdo nasbírá všechna 4 razítka, může se zapojit do losování o horské kolo Galaxy CykloŠvec a další zajímavé ceny.

Další informace >
Oslavy 127. výročí založení Klubu velocipedistů Písek

Oslavy 127. výročí založení Klubu velocipedistů Písek

Vloženo: 15.09.2014

V sobotu 20. 9. v Palackého sadech se ku příležitosti oslav 127. výročí založení Klubu velocipedistů Písek koná setkání velocipedistů různých klubů. Srdečně zveme širokou veřejnost k obhlídce prvorepublikových strojů i jejich majitelů v dobovém oblečení. Velocipedisté se projedou městem i Píseckými horami. Akce bude zakončena zábavným večerem v hostinci U Báby Lišků v Semicích.

Další informace >
Na Písecku to žije

Na Písecku to žije

Vloženo: 9.09.2014

Dokazuje to i fotoreportáž party dobrodruhů, kteří se před pár dny vydali na Písecko. Neodradila je ani nepřízeň počasí. Skupina cyklistů dorazila ze Svitav, ubytovala se v Písku a každý den si to namířila jiným směrem. Z fotoreportáže je zřejmé, že je humor neopouštěl ani v krizovějších situacích. Cyklisté navštívili mimo jiné Hlubokou nad Vltavou, Strakonice, Týn nad Vltavou, Putim a Sudoměř. Fotografie s komentáři jsou nám důkazem toho, že si čas na Písecku aktivně užili a setkali se i s ochotnými poskytovateli služeb, což nás velice těší. Děkujeme za tento report. Shlédněte i Vy jejich dobrodružství na: http://sisa.blog.idnes.cz/c/425086/Svanda-Dudak-Zizka-Svejktakova-jihoceska-bramboracka.html

Další informace >
Běh mezi mosty – již druhý ročník

Běh mezi mosty – již druhý ročník

Vloženo: 25.08.2014

Proběhněte se s námi 20. 9. 2014 po nejstarším Kamenném mostě v Čechách tak, jak to ve 13. století udělal podle legendy jelen! Jak název napovídá, jádrem celé akce je běžecký závod o délce 4,219 km. Profil závodu je rovinatý, trať je vedena podél řeky Otavy.

Další informace >
OFICIÁLNÍ UKONČENÍ CYKLISTICKÉ SEZONY V JIHOČESKÉM KRAJI

OFICIÁLNÍ UKONČENÍ CYKLISTICKÉ SEZONY V JIHOČESKÉM KRAJI

Vloženo: 4.09.2014

Srdečně zveme všechny milovníky cykloturistiky na jedinečnou dvoudenní akci Oficiální ukončení cyklistické sezony, která proběhne ve dnech 4. – 5. 10. 2014 se startem na Kubově Huti. Účastníci akce budou pokračovat přes Vimperk, Volyni až do Strakonic, kde je zajištěno ubytování a večerní zábavný program. Následující den se vydají do Písku, kde se mimo jiné bude losovat hlavní cena - horské kolo GALAXY.

Další informace >
Architectureweek a Hravý architekt  2014

Architectureweek a Hravý architekt 2014

Vloženo: 3.09.2014

V letošním roce se opět představí město Písek na mezinárodním festivalu architektury Architecture Week Praha 2014 ve dnech 15. 9. – 12. 10. 2014 na výstavě Architektura v prostoru a čase, která bude, spolu s dalšími architektonickými výstavami, umístěna v Jiřském Klášteře Pražského hradu. Kurátorem výstavy, jejímž úkolem je na příkladech významných historických architektonických objektů formou modelů, fotografií, kreseb, skic a filmů, ukázat vývoj architektury od předrománského období do současnosti, je Akad. arch. Ing. Miroslav Řepa. Město Písek bude na této výstavě prezentováno modelem píseckého Kamenného mostu a modelem hradu. Prezentaci města připravila za finančního přispění města Písek kancelář Destinačního managementu Písecko ve spolupráci s Prácheňským muzeem.

Další informace >
SUPPORT LESBIENS A WALTARI SE V LISTOPADU VYDAJÍ NA SPOLEČNÉ TURNÉ, PÍSEK CHYBĚT NEBUDE

SUPPORT LESBIENS A WALTARI SE V LISTOPADU VYDAJÍ NA SPOLEČNÉ TURNÉ, PÍSEK CHYBĚT NEBUDE

Vloženo: 4.09.2014

Je tomu již dvacet let, co se Support Lesbiens a Waltari střídali na jednom pódiu na pražském festivalu Cross Town Traffic. Na podzim si to zopakují na svém prvním společném turné, které vypukne 15. listopadu v Pardubicích a následovat bude hned o den později Písek. Poslechněte si kvalitní hudbu v neděli 16. 11. od 20.00 h v Kulturním domě.

Další informace >
První klapka při natáčení nové pohádky Malý pán padla v Píseckých horách

První klapka při natáčení nové pohádky Malý pán padla v Píseckých horách

Vloženo: 25.08.2014

V pondělí 18. srpna padla v Píseckých horách první klapka při natáčení nové česko-slovenské pohádky Malý pán, loutkového filmu režiséra Radka Berana a scénáristy Lumíra Tučka. Loutková pohádka na motivy úspěšné knihy Velká cesta Malého pána vezme malé diváky do pozoruhodného dobrodružství za Dutou hlavou, do Plujícího města nebo do nebezpečného Lesa stínů.

Další informace >
NOVINKA 2014: CESTA BOLESTNÝCH KAMENŮ

NOVINKA 2014: CESTA BOLESTNÝCH KAMENŮ

Vloženo: 30.04.2014

Vydejte se na cestu za nadějí do Píseckých hor. V dubnu byl otevřen pod záštitou Marty Kubišové a Tomáše Halíka unikátní projekt Bolestné kameny. Cílem projektu je pojmenovat a uchopit bolesti moderního člověka, a nabídnout cestu, která u každého z nás může vést k naději.

Další informace >
Dotazník spokojenosti 2014

Dotazník spokojenosti 2014

Vloženo: 14.02.2014

Vážení návštěvníci, budeme velmi rádi, pokud věnujete pár minut svého času vyplnění našeho online dotazníku spokojenosti. Zajímají nás Vaše postřehy a spokojenost s návštěvou města Písku.

Další informace >
RSS kanál
Mapy Písku a okolí, doprava
Doporučujeme
Stáhněte si
Vyhledávání
Rezervace
Pravidelné prohlídky stájí Zemského hřebčince Písek, s.p.: duben - říjen 2014, vždy v pondělí, středu, pátek, neděle od 13 hod. Neděle a svátky pouze na objednání na tel. +420 382 214 121.

Pravidelné prohlídky stájí Zemského hřebčince Písek
duben - říjen 2014, vždy v pondělí, středu, pátek, neděle od 13 hod. Neděle a svátky pouze na objednání na tel. +420 382 214 121

Publicita EU

Tato akce je spolufinancována Evropskou unií a Jihočeským krajem v rámci Společného regionálního operačního programu - grantové schéma 4.1.2. na podporu regionálních a místních služeb cestovního ruchu v Jihočeském kraji pro veřejné subjekty.