Посетите Писек - город в Южной Чехии (по-русски) Látogasson el Písekbe, Dél-Csehország egyik legszebb városába (Magyar) Apmeklējiet Pīseku – pilsētu Dienvidčehijā (Latvian) Visitez Písek - ville de Bohême du sud (français) Vizitu Písek
Menu
Informační systém cestovního ruchu Písecka

Sochy z písku v Písku

Tisíce lidí si již o uplynulém víkendu během akce Cipískoviště 2011 prohlédly sochy z písku, které momentálně zdobí náplavku řeky Otavy u Kamenného mostu v Písku. Zájemci o jejich shlédnutí jsou v Písku i nadále srdečně vítáni. V případě přízně počasí i lidského faktoru zde sochy budou stát alespoň do konce června. Vidět je tak můžete např. během Městské slavnosti, která se bude konat 10.-11. června 2011 (více informací na www.dotknisepisku.cz).

Vernisáž soch z písku na námět "Rožmberkové na návštěvě v Písku" se konala v sobotu 21. května 2011. Třímetrové sochy vytvořené z 90 tun písku představují sourozence poslední generace slavného šlechtického rodu pánů z Růže: Bohunku, Evu, Viléma a Petra Voka z Rožmberka, dále Jana Zrinského ze Serynu. Soubor soch doplňuje snad nejznámější žena tohoto rodu - Perchta označovaná jako "Bílá paní", věrní psi a opice se znakem rodu. Tyto postavy jsou blíže představeny také na informačních tabulích.

Generálním dodavatelem soch je společnost ART KODIAK s.r.o., zastoupená jednatelem Mgr. Jiřím Fialou, akademickým sochařem a restaurátorem. Sochy vytvořili MgA. Josef Faltus a MgA. Jiří Kašpar.

Akce je realizována ze Zlatého fondu cestovního ruchu města Písek a za podpory Jihočeského kraje v rámci projektu Rožmberský rok 2011.

 

Sochy z písku v Písku 2011, obr. 2

Sochy z písku v Písku 2011, obr. 3

Sochy z písku v Písku 2011, obr. 4


Datum souboru: 23.05.2011

Mapy Písku a okolí, doprava
Doporučujeme
Stáhněte si
Vyhledávání
Rezervace
Pravidelné prohlídky stájí Zemského hřebčince Písek, s.p.: duben - říjen 2014, vždy v pondělí, středu, pátek, neděle od 13 hod. Neděle a svátky pouze na objednání na tel. +420 382 214 121.

Pravidelné prohlídky stájí Zemského hřebčince Písek
duben - říjen 2014, vždy v pondělí, středu, pátek, neděle od 13 hod. Neděle a svátky pouze na objednání na tel. +420 382 214 121

Publicita EU

Tato akce je spolufinancována Evropskou unií a Jihočeským krajem v rámci Společného regionálního operačního programu - grantové schéma 4.1.2. na podporu regionálních a místních služeb cestovního ruchu v Jihočeském kraji pro veřejné subjekty.