Посетите Писек - город в Южной Чехии (по-русски) Látogasson el Písekbe, Dél-Csehország egyik legszebb városába (Magyar) Apmeklējiet Pīseku – pilsētu Dienvidčehijā (Latvian) Visitez Písek - ville de Bohême du sud (français) Vizitu Písek
Menu
Informační systém cestovního ruchu Písecka

Česko - německý fotografický workshop Písek

Velmi netradičně strávila letošní velikonoční svátky skupina fotografů a fotografek z Písku a Deggendorfu. Devět členů uměleckého sdružení Kunstverein Deggendorf pod vedením Rudolfa Webera přijelo do Písku na pozvání Společnosti pro česko-německou spolupráci. Společně s píseckými fotografy ze Skupiny Terifoto Sokola Písek se zúčastnili třídenního fotografického workshopu na téma: portrét, postava, silueta, akt a fotografie pohybu v průmyslovém prostředí. Město Písek tento projekt podpořilo z grantového programu na podporu cestovního ruchu - opatření Písecká čítanka.

Mezinárodní fotografický workshop Písek - Deggendorf, duben 2010, zdroj: Společnost pro česko-německou spolupráci Písek

Myšlenka uspořádat společný česko-německý workshop, jehož cílem by bylo poznat se navzájem, vyměnit si zkušenosti a naučit se nové techniky fotografování, vznikla na vernisáži výstavy významného píseckého autora Jana Vávry v městské hale v Deggendorfu v květnu 2009. Písecké hosty zde oslovil předseda deggendorfské organizace a majitel fotografického studia, pan Rudolf Weber.

Pořadatelům se podařilo splnit přání německých partnerů a díky vstřícnosti vedení firmy Jitex bylo možné fotografovat v prostředí textilní výroby. Na čtyřech samostatných pracovištích zde byla instalována studiová záblesková světla. Český lektor workshopu, Jan Vávra, vysvětlil vždy před započetím práce techniku využití světla a protisvětla v daném tématu a poradil jak při fotografování postupovat.

Pro první téma portrét a postava souhlasily s rolí modelek členky taneční skupiny ZIP. Pro druhé a třetí pracoviště s tématem silueta a akt byla přizvána profesionální modelka. Závěr workshopu patřil fotografii pohybu, kde předvedli své umění tanečníci souboru ZIP pod vedením Kláry Humpálové.

Kromě samotného fotografování si účastníci po dva večery navzájem představovali svou tvorbu a vyměňovali své zkušenosti. Pro deggendorfské fotografy byly inspirativní také prohlídky města a především výstup na věž děkanského kostela. Po rozloučení se všichni rozjížděli s množstvím zážitků i fotografického materiálů. Již nyní je zřejmé, že se navázaná přátelství budou rozvíjet dál a písečtí fotografové brzy obdrží pozváni do Deggendorfu.

Společnost pro česko-německou spolupráci Písek, o.s.


Datum souboru: 9.4.2010

Mapy Písku a okolí, doprava
Doporučujeme
Stáhněte si
Vyhledávání
Rezervace
Pravidelné prohlídky stájí Zemského hřebčince Písek, s.p.: duben - říjen 2014, vždy v pondělí, středu, pátek, neděle od 13 hod. Neděle a svátky pouze na objednání na tel. +420 382 214 121.

Pravidelné prohlídky stájí Zemského hřebčince Písek
duben - říjen 2014, vždy v pondělí, středu, pátek, neděle od 13 hod. Neděle a svátky pouze na objednání na tel. +420 382 214 121

Publicita EU

Tato akce je spolufinancována Evropskou unií a Jihočeským krajem v rámci Společného regionálního operačního programu - grantové schéma 4.1.2. na podporu regionálních a místních služeb cestovního ruchu v Jihočeském kraji pro veřejné subjekty.