Посетите Писек - город в Южной Чехии (по-русски) Látogasson el Písekbe, Dél-Csehország egyik legszebb városába (Magyar) Apmeklējiet Pīseku – pilsētu Dienvidčehijā (Latvian) Visitez Písek - ville de Bohême du sud (français) Vizitu Písek
Menu
Informační systém cestovního ruchu Písecka

Advent 2008 v Písku

Nový kulturní prostor v centru města - písecká Sladovna - nezavírá přes zimu a zůstává plný zajímavých výstav a akcí. Výstava Pop Art trvá do 27. listopadu a výstava Kočkohrátky - Hračky nehračky je prodloužena do konce prosince. Závěr roku bude také ve znamení oblíbených čertů Karla Franty, vernisáž výstavy se uskuteční 30. listopadu a v tuto první adventní neděli se zde také můžete zúčastnit vánočních dílen a odpoledne se vypravit na dětský zvonkový průvod. Sladovna kromě toho intenzivně pracuje na přípravě otevření stálých expozic dětské ilustrace a animovaného filmu, více na www.sladovna.cz.

Až do 31. prosince lze rovněž navštívit Památník Adolfa Heyduka i Prácheňské muzeum, kde kromě stálých expozic je od 25. listopadu k vidění výstava tvorby současných jihočeských betlémářů. V sobotu 13. prosince dopoledne se v muzeu koná oblíbená burza minerálů a po celý den ukázky tradičních lidových technik. www.prachenskemuzeum.cz

V pátek 5. prosince od 16.00 hod. proběhne Mikulášská nadílka pro malé, ale i velké návštěvníky, a to tradičně na Velkém náměstí. Od 3. do 21. prosince můžete podpořit handicapované děti a získat zajímavý dárek na prodejní výstavě v kině Portyč. Adventní trhy v centru města se konají 18. - 20. prosince, v jejich rámci je připraven i kulturní program a ukázky dobových řemesel. Sborissimo zpívá "pod hvězdami" 19. prosince v gotickém parkánu a 24. prosince od 14.00 hod. uvede vánoční koncert v síni sv. Trojice. Opět na Velkém náměstí bude uspořádán Adventní koncert s podtitulem Zpívání Jezulátku - pěvecké sbory při ZŠ E. Beneše, ZŠ J. K. Tyla a Sborissimo vystoupí spolu s folkovou kapelou Jen Tak Tak v neděli 21. prosince od 16.00 hod., k vidění bude také opravdový živý betlém.

Akce píseckého adventu pořádá občanské sdružení COHIBA MUZIKA o.s. za finanční podpory města Písek, více informací k nim je na www.cohibamusic.com. Další tématické akce naleznete na www.akcevpisku.cz a v měsíčním kulturním přehledu (kompletní text bude zveřejněn aktualitách www.icpisek.cz).

Kulturní kalendář Písek 2009, zdroj: Město Písek, odbor kultury a cestovního ruchu, foto: Michal Jánský V infocentru můžete zakoupit kulturní kalendář města Písku na rok 2009 s 13 obrazy Tomáše Štětky, autora romantických akvarelů zachycujících kolorit města na konci 19. a počátku 20. století.

Kompletní seznam akcí zařazených dle informací jednotlivých pořadatelů do obsahu kalendáře je zveřejněn na těchto stránkách pod Přehledem akcí.


Datum souboru: 18.11.2008

Mapy Písku a okolí, doprava
Doporučujeme
Stáhněte si
Vyhledávání
Rezervace
Pravidelné prohlídky stájí Zemského hřebčince Písek, s.p.: duben - říjen 2014, vždy v pondělí, středu, pátek, neděle od 13 hod. Neděle a svátky pouze na objednání na tel. +420 382 214 121.

Pravidelné prohlídky stájí Zemského hřebčince Písek
duben - říjen 2014, vždy v pondělí, středu, pátek, neděle od 13 hod. Neděle a svátky pouze na objednání na tel. +420 382 214 121

Publicita EU

Tato akce je spolufinancována Evropskou unií a Jihočeským krajem v rámci Společného regionálního operačního programu - grantové schéma 4.1.2. na podporu regionálních a místních služeb cestovního ruchu v Jihočeském kraji pro veřejné subjekty.