Посетите Писек - город в Южной Чехии (по-русски) Látogasson el Písekbe, Dél-Csehország egyik legszebb városába (Magyar) Apmeklējiet Pīseku – pilsētu Dienvidčehijā (Latvian) Visitez Písek - ville de Bohême du sud (français) Vizitu Písek Deutsch
Menu
Informační systém cestovního ruchu Písecka

Výstava Fotoklubu Písek ve Wetzlaru

17. března 2005 se v městské Galerii Nová Radnice ve Wetzlaru uskutečnila vernisáž výstavy Fotoklubu Písek s názvem "Písek a okolí". Výstavu zahajoval starosta města Wetzlar, pan Wolfram Dette. Úvodní slovo k výstavě pronesla kurátorka výstavy paní Ulrike Sott. Je zde vystaveno 70 fotografií o rozměrech 40cm x 60cm, převážně v barevném provedení a převážně zhotovené digitální technikou. Soubor fotografií byl pořízen speciálně pro uvedenou akci.

Za Fotoklub Písek, se vernisáže zúčastnili Jan Neubauer, Jaroslav Staněk a Karel Titl. Výstava potrvá do soboty 7. května 2005, kdy v 11 hodin dopoledne proběhne finisáž , za účasti mimo jiné i zástupců radnice města Písku. Pojem finisáž není u nás přiliž běžný. Ve Wetzlaru je běžné významnější akce takto končit. Instalovat výstavu pomohli členové fotoklubu FotoFreunde Wetzlar.

S klubem FotoFreunde je Fotoklub Písek od loňského roku v partnerském kontaktu. Není bez zajímavosti, že oba kluby mají v součastné době shodně 47 členů. Na rozdíl od píseckého klubu, který příští rok si připomíná 55. výročí svého založení, slaví wetzlarský již 65. výročí své existence. V druhé polovině letošního roku budou členové FotoFreunde Wetzlar vystavovat své fotografie také v městě Písku.

Hovořit o městě Wetzlar a nevzpomenout značku fotoaparátů Leica je nemožné. Protože řada členů FotoFreunde byla, resp. je zaměstnána u firmy Leica, bylo jen přirozené, že svým píseckým kolegům umožnili navštívit závod, v kterém se vyrábějí tyto světoznámé fotoaparáty.

Členové fotoklubů Písek a Wetzlar při exkurzi v závodě Leica, zdroj: Fotoklub Písek


Datum souboru: 19.4.2005

Mapy Písku a okolí, doprava
Doporučujeme
Stáhněte si
Vyhledávání
Rezervace
Pravidelné prohlídky stájí Zemského hřebčince Písek, s.p.: duben - říjen 2014, vždy v pondělí, středu, pátek, neděle od 13 hod. Neděle a svátky pouze na objednání na tel. +420 382 214 121.

Pravidelné prohlídky stájí Zemského hřebčince Písek
duben - říjen 2014, vždy v pondělí, středu, pátek, neděle od 13 hod. Neděle a svátky pouze na objednání na tel. +420 382 214 121

Publicita EU

Tato akce je spolufinancována Evropskou unií a Jihočeským krajem v rámci Společného regionálního operačního programu - grantové schéma 4.1.2. na podporu regionálních a místních služeb cestovního ruchu v Jihočeském kraji pro veřejné subjekty.