Посетите Писек - город в Южной Чехии (по-русски) Látogasson el Písekbe, Dél-Csehország egyik legszebb városába (Magyar) Apmeklējiet Pīseku – pilsētu Dienvidčehijā (Latvian) Visitez Písek - ville de Bohême du sud (français) Vizitu Písek
Menu
Informační systém cestovního ruchu Písecka

Prezentace Písku na veletrzích cestovního ruchu

Na počátku roku 2005 se Město Písek prostřednictvím odboru kultury a cestovního ruchu představilo na nejvýznamnějších veletrzích cestovního ruchu v ČR - Regiontouru Brno a Holiday World Praha ve společném jihočeském stánku. Ze zahraničních veletrhů byl vybrán pro přímou účast pouze jediný - Slovakiatour Bratislava, kde se Písek zařadil do stánku České republiky. U dalších zahraničních veletrhů byla zvolena forma spolupráce s krajským úřadem Jihočeského kraje, Jihočeskou centrálou cestovního ruchu a agenturou CzechTourism. Písek tak je v letošním roce prezentován v Utrechtu, Vídni, Linci, Stuttgartu, Mnichově, Berlíně a Frankfurtu.

Slovakiatour Bratislava 2005, zdroj: Město Písek, odbor kultury a cestovního ruchu, foto: Alena Vovesná

Jako novinky na těchto veletrzích Písek představil materiál "Kolem Písku na kole", tématické produkty Písecko, cd-rom Řeka vypravuje, akce roku 2005, aktuální projekt Letních škol 2005, kulturní kalendář a kapesní kalendáříky s náměty jednotlivých akcí. V Praze pak byla prezentována internetová soutěž, jež má na jaře letošního roku zvýšit návštěvnost na webových stránkách subjektů působících v cestovním ruchu v Písku. Pro odbornou veřejnost byly připraveny informace o akcích Tourpropag a EUROREGIONpropag 2005, řada materiálů byla také přímo na veletrzích do soutěžní přehlídky přihlášena.

Návštěvníci veletrhů se zajímali o cykloturistiku, možnosti ubytování, Prácheňské muzeum, stezky v Píseckých horách, výlety na Orlickou přehradu. Velký zájem byl o incomingový katalog Výlety a pobyty v jižních Čechách cestovní kanceláře Evrotour. Evrotour stejně jako několik dalších subjektů v oboru se takto prezentoval jakožto účastník projektu Písecko - brána do jižních Čech. Doufáme, že se nabídku turistických produktů jednotlivých podnikatelů podaří v nejbližší budoucnosti rozšířit a přilákat do Písku další návštěvníky.


Datum souboru: 23.2.2005

Mapy Písku a okolí, doprava
Doporučujeme
Stáhněte si
Vyhledávání
Rezervace
Pravidelné prohlídky stájí Zemského hřebčince Písek, s.p.: duben - říjen 2014, vždy v pondělí, středu, pátek, neděle od 13 hod. Neděle a svátky pouze na objednání na tel. +420 382 214 121.

Pravidelné prohlídky stájí Zemského hřebčince Písek
duben - říjen 2014, vždy v pondělí, středu, pátek, neděle od 13 hod. Neděle a svátky pouze na objednání na tel. +420 382 214 121

Publicita EU

Tato akce je spolufinancována Evropskou unií a Jihočeským krajem v rámci Společného regionálního operačního programu - grantové schéma 4.1.2. na podporu regionálních a místních služeb cestovního ruchu v Jihočeském kraji pro veřejné subjekty.